New Yorgi Eesti Kool / New York Estonian School

 

 Meie kool

Hea teada

Kallid Eesti Kooli pered!

Alustasime 9. septembril uut kooliaastat. Meie kooli klassidel on sel aastal uued nimed - Krõllid, Pokud, Lotted, Sipsikud, Naksitrallid, Salaselts, Triinud ja Taavid, Kalevipojad. Valisime need koos õpetajatega eesti kirjanduse vahvatest raamatutest. Nii saame tunnis õpetada lastele eesti lastekirjandust läbi lugemise, jutustamise ja kunstiprojektide.

Suur rõõm on teatada, et Eda Kaasik jätkab lastevanemate komitee esinaisena.

Sel kooliaastal ootame lastevanemate poolt suuremat osalust kooli tegevuses. Meil on nii tore koolipere ja kõigil on potentsiaali panustada ühiselt laste haridusse. Paljud emad-isad aitavad otseselt klasside õpetamisega, teised teistmoodi. Õpetajad koostasid nimekirja ülesannetest, mida siiani on nemad teinud aga mis oleksid täiesti jõukohased enamikele lastevanematele. Iga pere, kelle lapsed on vähemasti lasteaias, peavad end kirja panema vähemasti üheks ülesandeks. On ka kompromissvariant neile, kes tõesti ei leia ei aega ega oskusi muul moel panustada - see on rahaline annetus (ja summa on päris suur). Ma siiski loodan, et vanemad siiski valivad muul moel, kuidas toetada meie kooli tegevust.

Meie kooli raamatukogu on nüüd 3.korrusel Vaba Eesti Sõna toas.

Hellakesed ja Hundud ootavad kõiki oma koondustele pärast tunde. Võtke ühendust Ilomai Kurrikuga (hellakesed - IKurrik@sigulerguff.com ) või Siim Vanaseljaga (Hundud - vanaselja@gmail.com).

Ja kõige lõpuks midagi erilist lapsevanematele. 31. märtsil toimub pidulik galaõhtu tähistamaks Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

 

Algava kooliaasta järgmised kuupäevad:

2017
23 sept., 7.okt., 21 okt., 4.nov., 18. nov., 2.dets., 16.dets.,
2018
6. jaan., 20. jaan., 3. veebr., 24. veebr., 10. märts, 24. märts, 7. aprill, 21.aprill, 5. mai, 19. mai, 2. juuni (võivad muutuda).

Meil on vajadus uute õpetajate järgi. Palun aidake kaasa õpetajate leidmisega!

New Yorgi Eesti Kool ootab oma meeskonda rõõmsaid ja tegusaid õpetajaid. Haridus ega kogemus ei ole vajalik, küll aga tahe lastega töötada. Ootame ka neid, kes tunnevad, et päris õpetajaks ei ole nad valmis (veel) hakkama aga sooviks niisama lastega mõnikord mõnda põnevat projekti ellu viia. Kahjuks palka ei saa maksta aga omalt poolt pakume vahvat seltskonda, kogemust ja enesearengut (ja üliõpilastele soovituskirju). Kool toimub kaks korda kuus laupäeviti NY Eesti Majas.

Kohtumiseni

Merike, merike.barborak@gmail.com

 

Long Islandi Eesti Kool - info Eda Kaasik , e-mail: eda.volmer@gmail.com, telefon: 631-905-6066

 

Beebikool:

LASTELE 6 KUUD KUNI 2.5 AASTAT KOOS LAPSEVANEMAGA
SAAME KOKKU KAKS KORDA KUUS NY EESTI MAJAS KELL 11.10 HOMMIKUL
*LAULAME
*MÄNGIME
*JUTUSTAME LUGUSID
*MUUSIKA
*SÕRMEMÄNGUD

LISAINFO JA REGISTREERIMINE:
NEDY CHAN (nedy@amcequine.com 917-688-8797)
KARINA YORK (karina.york@gmail.com 347-951-2739)
Nedy ja Karina


Hellakesed ja Hundud ootavad uusi lapsi alates 5 eluaastast. Linnutee Lippkonna registreerimislehe saate laadida omale siit. Võtke ühendust ka Ilomaiga või Siimuga. Rohkem infot allpool.

 

Linnutee Lipkond – Eesti Gaidid New Yorgis

Ootame kõiki tüdrukuid alates 5. eluaastast, nende vanemaid, praeguseid või endiseid gaidide vabatahtlikke meie koondusele.

Varasem gaidikogemus ei ole oluline. Kohtumised toimuvad eesti ja inglise keeles, et kõik saaks aru, mida me teeme ja toetada eesti keele ja Eesti Linnutee pärandit.

Linnutee on avatud kõikidele tüdrukutele ja noortele naistele, olenemata nende usutunnistusest, etnilisest päritolust, taustast või eesti keele oskusest. Gaidlus arendab enesekindlust, ellujäämisoskusi, enesehinnangut, häid väärtusi, võimet kohaneda muutusega, austust teiste vastu, juhtimisoskust, tervislikke eluviise, rahvusvahelist mõistmist ja oskust teisi teenida. Gaidlus tähendab uute sõprade leidmist, kujundab arusaamu meeskonnatööst ja seiklushimust, aga samuti süvendab mõistmist kogukonnas osalemise tähtsusest ja proovida muuta olukordi nii kohalikul kui ka globaalsel tasandil. Sõprussidemed, mis on loodud gaidluses, on tihti eluaegsed.

Gaidide jagunevad järgmistesse kategooriatesse:
• Õrnakesed – kuni 7-aastased
• Hellakesed – 7-11 aasta vanused
• Gaidid – 12-15 aasta vanused
• Vanemgaidid - 16-26 aasta vanused
• Juhid ja toetajaliikmed

Linnutee töötab täiesti vabatahtlikult. Selle vanem on ngdr. Selma Reinpõld ja juht on ngdr. Hille Sork Carpino. Mitmed teised gaidjuhid aitavad käivitada kohtumisi, sealhulgas ngdr. Karin Koorits Ashford, ngdr. Linda Kangro ja gdj. Ilomai Kurrik. Vajame kõikide teie teadmisi, oskusi, huvi, elukogemust, entusiasmi ja kättesaadavust! Ilma vabatahtliketa nagu Teie, Linnutee ei eksisteeri. Palun andke Ilomaile teada, kui olete huvitatud juhtima koosolekuid või abistama muul viisil.

Linnutee asutati aastal 1949 ja on vanim Eesti gaidide lipkond USAs. New Yorgi Eesti skautlipkond ("Viiking", mis asutati aastal 1951) koguneb tavaliselt samal ajal kui Linnutee. Viikinguid juhivad Arno Sokk, Elmar Vaher ja Siim Vanaselja. Viiking ja Linnutee peavad mõnikord ühiseid koosolekuid või teevad koos väljasõite. Linnutee on osa Eesti Gaidide Malevast USAs, mille esinaine on ngdr. Leena Kangro.

Iga suvi on võimalus kõikidel Eesti gaididel ja skautidel USAs osa võtta nädalasest "Järvemetsa" suvelaagrist Lakewoodis, New Jersey’is, mis kuulub Eesti Skaudi- ja Gaidi- Sõprade Seltsi Liidule USAs [ESGSSL] ning mida USA Eesti Gaidi ja Skaudi Malevad nende käest üürivad. Lisaks tuleb järgmisel suvel suurlaager "Kotkajärvel," Eesti gaidi- ja skaudilaagris Ontario, Kanadas, kuhu kõik Eesti lipkonnad USAs on kutsutud. Aasta jooksul toimub ka teisi gaidide ja skautide tegevusi Järvemetsas, näiteks metsajõulupuu ja kevadel Jüripäev. Vanemaid teavitatakse eelnevalt kõikidest sellistest sündmustest ja tavaliselt on ka vanemad oodatud koos oma lastega. Laagri tegevustest osavõtt ei ole kohustuslik.